Tworzenie Grupy Atrybutów

Obserwuj

Dla Sprzedawców, którzy posiadają w swojej ofercie produkty w różnych wariantach, przygotowaliśmy w Panelu Sprzedawcy mechanizm, który pozwoli im utworzyć je w serwisie arena.pl. Jak rozpocząć?

 

Uwaga!

Tworzenie atrybutów możliwe jest tylko przy produktach dodanych ręcznie poprzez Panel Sprzedawcy. Przy integracji za pomocą XML funkcja wariantów jest jeszcze niedostępna.

Tworzenie Grupy Atrybutów jest również konieczne z uwagi na parametry produktów, które wyświetlają się na Karcie Produktu i są uwzględniane przy wyborze filtrów.  

 

Najważniejsze pojęcia:

GRUPA  ATRYBUTÓW - grupa do której będziemy dodawać produkty dla której tworzymy ofertę wariantową np. Odzież, Obuwie.

ATRYBUT - każda grupa ma swój atrybut, tworzymy je w zależności od potrzeby. Atrybutem może być np. kolor lub rozmiar.

PRODUKT PROSTY - warianty naszego produktu.

PRODUKT KONFIGUROWALNY - produkt rodzic, który łączy i scala ofertę z wariantami. Wyświetlany jest na wszystkich listingach.


GRUPY ATRYBUTÓW

Proces jest niezwykle prosty. W pierwszym kroku, należy zdefiniować grupę atrybutów i atrybuty jakie w niej posiadamy.

Nazwa tworzonej przez Ciebie Grupy Atrybutów powinna odpowiadać produktom, które będą do niej należeć np. Obuwie (np.rozmiar wkładki, materiał, rodzaj podeszwy), czy Moda (np.rozmiar, kolor).

Aby utworzyć grupę, należy wejść do Panelu Sprzedawcy, wybrać zakładkę PRODUKTY, a następnie GRUPY ATRYBUTÓW (https://arena.pl/panel_sprzedawcy/grupy_atrybutow) i wybrać Dodaj nową grupę.

 

W pierwszej kolejności definiujemy nazwę grupy atrybutów.

W grupie atrybutów możemy zdefiniować poszczególne atrybuty np. rozmiar, kolor itp. W tym celu wybieramy Dodaj  i wprowadzamy w pole "Nazwa atrybutu" oraz "Etykieta" taką samą nazwę (sugestia). Pod każdym atrybutem są opcje do wyboru, które wpływają na sposób wyświetlania się atrybutu w serwisie: 

- Producent - atrybut, który będzie miał zaznaczone to pole, będzie klasyfikowany przez serwis arena.pl (w tym również przez wyszukiwarkę), jako Producent. W takim przypadku sugerujemy, aby w polu nazwa oraz etykieta zostało wpisane słowo Producent, bądź Marka (możliwy do wybrania tylko przy jednym wprowadzonym atrybucie).

- Używany do budowy wariantów - służy do budowy wariantów produktu. Domyślną formą prezentacji na karcie produktu jest Lista rozwijana.

Możliwa jest również forma prezentacji w postaci Miniaturki (zdjęcia). W tym celu należy zaznaczyć odpowiedni checkbox.

Po uzupełnieniu Grupy i Atrybutów, należy wybrać opcję Zapisz.

Można tworzyć kilka grup z różnymi wariantami w zależności od potrzeby. Następnie zdefiniowane grupy wariantów przypisujemy do konkretnych produktów.

Instrukcję tworzenia wariantów (produktów) znajdziesz tutaj.

 

Oparte na technologii Zendesk