Obowiązki Kupującego

Obserwuj

Kontakt ze Sprzedającymi

Korespondencja Kupującego ze Sprzedającym powinna dotyczyć zakresu prowadzonej działalności na platformie arena.pl. Niedozwolone jest wysyłanie wiadomości ze spamem. Do spamu zalicza się zarówno seryjne wiadomości o charakterze reklamowym, niechciane wiadomości z treściami niekomercyjnymi, takimi jak łańcuszki czy różnego rodzaju apele organizacji prospołecznych i charytatywnych. Kupujący powinien kontaktować się ze Sprzedającym, wyłącznie w związku z asortymentem Sprzedawcy oraz realizowanymi usługami, przestrzegając podstawowych zasad i kultury komunikacji.

Nie należy również kontaktować się ze Sprzedawcą w celu umówienia zakupu poza platformą arena.pl, gdyż przy  takim rodzaj zakupu, arena.pl nie gwarantuje bezpieczeństwa zakupu, ani nie wspiera użytkownika w procesie dochodzenia jego praw konsumenckich.

Więcej informacji na ten temat, znajduje się w artykule Kontakt ze Sprzedającym.

Realizacja zamówień

Klikając przycisk Kupuję i płacę znajdujący się w ostatnim kroku Koszyka, Kupujący zawiera umowę sprzedaży. Od tego momentu prawnie jest zobowiązany do zapłaty Sprzedającemu za zamówiony towar. Kupujący powinien dokładnie rozważyć zakup, uprzednio zapoznając się z opisem produktu oraz warunkami gwarancji, zwrotów, reklamacji i odstąpienia od umowy, a także oceną Sprzedającego.

W przypadku, gdy Kupujący wybrał opcję Płatność przy Odbiorze, zobowiązuje się do odbioru paczki w ustalonym przez dostawcę terminie oraz uiszczenia ustalonej zapłaty. Jeśli Kupujący ma zastrzeżenia dotyczące towaru, który otrzymał od Sprzedającego, może skorzystać z prawa do odstąpienia od umowy, prawa do zwrotu lub reklamacji.

 

Konsekwencje za złamanie zasad platformy

Jeśli zaistnieje sytuacja, w której Kupujący dopuści się naruszeń regulaminu arena.pl, Administrator arena.pl może zablokować konto Użytkownika, mając na względzie dobro społeczności Użytkowników platformy oraz bezpieczeństwo serwisu. O zaistniałej sytuacji Użytkownik zostanie poinformowany drogą elektroniczną.