Chciałbym zwrócić zakupiony towar. Jak mogę to zrobić?

W ciągu 14 dni od momentu otrzymania towaru kupujący może odstąpić od umowy bez podania przyczyny. Aby to zrobić, należy wysłać oświadczenie o odstąpieniu od umowy pocztą tradycyjną bądź jeżeli przedsiębiorca zapewnia taką możliwość drogą elektroniczną. Do zachowania terminu (14 dni) wystarczy wysłanie oświadczenia przed jego upływem. Sprzedający ma obowiązek wysłać Kupującemu potwierdzenie otrzymania oświadczenia.

 

Na wysłanie zakupionego towaru Kupujący ma 14 dni od dnia, w którym złożył oświadczenie o odstąpieniu od umowy. Obie czynności: odesłanie towaru i odstąpienie od umowy można dokonać zarówno jednocześnie, jak i osobno. Należy natomiast pamiętać, że dla skutecznego odstąpienia od umowy nie wystarczy odesłanie towaru do Sprzedającego.

 

Prosimy nie kierować odstąpień od umowy i zwrotów towarów na adres serwisu Arena.pl, który jest platformą pośredniczącą między sprzedawcami, a kupującymi. Nie gwarantujemy, że towar wysłany na adres spółki zostanie odesłany do sprzedawcy. Odesłanie paczki na adres nadawcy może spowodować, że przesyłka zwrotna nie dotrze do sprzedawcy z zachowaniem terminu 14 dni wymaganych do jego akceptacji.

 

Adres do wysyłki towaru należy pozyskiwać bezpośrednio od sprzedawcy.

Poniżej instrukcja, jak go znaleźć na stronie: 

 

  • Wchodząc na Kartę produktu pod opcją Dostawa > Kupujesz od firmy -  klikamy w nick firmy:adres_two.jpg

 

  • W części ,,Sklep” obok nazwy  firmy znajdują się ,,Informacje dla kupujących”: i tam trzeba wejść by pozyskać adres do zwrotu (ponieważ nie zawsze jest on tożsamy z adresem siedziby przedsiębiorstwa):adres_four.jpg
  • Po rozwinięciu zakładki ,,Zwroty” podany jest adres do zwrotu:adres_six.jpg

 

Czy ten artykuł był pomocny?
Liczba użytkowników, którzy uważają ten artykuł za przydatny: 11 z 32