Bezpieczeństwo

Portal arena.pl dba o Kupujących i Sprzedających starając się dostarczyć im maksymalnie pewną i bezpieczną platformę do zawierania wspólnych transakcji. Bezpieczeństwo jest zapewniane na wielu płaszczyznach:

Bezpieczeństwo systemowe na poziomie infrastruktury serwerowej arena.pl

Infrastruktura, która charakteryzuje się następującymi cechami zapewniającymi najwyższy poziom zabezpieczeń i najwyższą stabilność działania serwisu:

  • Poziom serwerowni TIER 4 (wg TIA-942) – jest to obecnie najwyższy dostępny poziom gwarancji serwerowej, który zapewnia dostępność centrów danych na poziomie 99,995%. Ta kategoria serwerowni gwarantuje redundantne połączenia dla zasilania, systemu chłodzenia oraz sieci szkieletowej.
  • Gwarantowane SLA (ang. Service Level Agreement) na poziomie 99,95% – który oznacza, że serwis arena.pl, będzie dostępny dla Użytkowników przynajmniej przez 99,95% czasu w ciągu każdej doby, każdego tygodnia i w skali całego roku.
  • Kontrola dostępu do serwerów i baz danych, która polega na ściśle regulowanych hierarchicznych uprawnieniach dostępu przyznanych wyłącznie dla uprawnionego i zweryfikowanego wąskiego grona pracowników arena.pl, którzy korzystają z autoryzowanych szyfrowanych prywatnych połączeń VPN i odpowiednich certyfikatów SSL w zależności od poziomu swoich uprawnień.

Bezpieczeństwo płatności

Na portalu arena.pl można płacić za zakupy różnymi metodami, takimi jak:

  • płatność przy odbiorze,
  • płatność elektroniczna.

Płatności elektroniczne w serwisie arena.pl realizowane są automatycznie i błyskawicznie – Użytkownik w chwili dokonania zakupu na arena.pl jest przekierowywany do serwisu transakcyjnego i następnie bezpośrednio na stronę swojego banku. Po zalogowaniu się akceptuje on formularz przelewu z odpowiednią kwotą, tytułem i danymi odbiorcy – i potwierdza transakcję zgodnie ze standardem swojego banku (np. tokenem, hasłem jednorazowym, hasłem SMS). Po zaakceptowaniu transakcji środki za zakup w serwisie arena.pl od razu trafiają na konto Sprzedawcy, o czym jest on automatycznie informowany. Cały proces trwa maksymalnie kilka minut. W chwili obecnej płatności w serwisie arena.pl są obsługiwane przez naszego partnera - serwis Przelewy24.pl  (Dialcom24).

Certyfikat bezpieczeństwa SSL

  • Przede wszystkim serwis arena.pl korzysta z odpowiedniego certyfikatu bezpieczeństwa SSL, który zapewnia bezpieczeństwo dla Kupujących i Sprzedających;
  • Certyfikat ten (SSL) jest protokołem sieciowym używanym do bezpiecznych połączeń internetowych i został przyjęty, jako standard szyfrowania na ważniejszych stronach www. Zapewnia on poufność transmisji danych przesyłanych przez Internet, dzięki temu nikt nie jest w stanie “podsłuchać” przesyłanych w sieci haseł, numerów kont bankowych, czy kodów PIN;
  • Dzięki SSL, za każdym razem, gdy Użytkownik loguje się na arena.pl, jego połączenie jest bezpieczne. Potwierdzeniem szyfrowania jest ikona kłódki, znajdująca się obok paska adresu strony internetowej, w oknie przeglądarki – wygląda ona różnie w różnych przeglądarkach i systemach operacyjnych, jednak zawsze powinna być wyraźnie widoczna, a adres strony logowania powinien zaczynać się od “https://” (zamiast “http://);

Indywidualna weryfikacja każdego Sprzedającego przez arena.pl

Bardzo ważne jest dla nas bezpieczeństwo Twoich zakupów, dlatego też przykładamy dużą wagę do doboru Sprzedających. Przed aktywowaniem każdego z nich, weryfikujemy go tak, aby mieć pewność, że jest to wiarygodny partner zarówno dla nas, jak i dla wszystkich Kupujących.

 

Edukacja konsumenta

Bardzo istotną kwestią dla arena.pl jest przestrzeganie praw konsumenta oraz troska o bezpieczeństwo zakupów. Udostępniamy i polecamy materiały na temat bezpiecznych zakupów przez Internet. Zebraliśmy w jednym miejscu informacje o zmianach w ustawodawstwie odnośnie praw Kupującego (POMOC).

Obsługa klienta

Komfort i bezpieczeństwo Twoich zakupów jest są dla nas bardzo istotne, dlatego obsługa klienta arena.pl rozwiąże wszelkie niejasności, dotyczące funkcjonowania serwisu arena.pl.

Zachęcamy do kontaktu przez formularz, który dostępny jest pod tutaj.