Bezpieczeństwo

Portal arena.pl dba o Kupujących i Sprzedających starając się dostarczyć im maksymalnie pewną i bezpieczną platformę do zawierania wspólnych transakcji. Bezpieczeństwo jest zapewniane na wielu płaszczyznach:

Bezpieczeństwo systemowe na poziomie infrastruktury serwerowej arena.pl

Infrastruktura, która charakteryzuje się następującymi cechami zapewniającymi najwyższy poziom zabezpieczeń i najwyższą stabilność działania serwisu:

  • Poziom serwerowni TIER 4 (wg TIA-942) – jest to obecnie najwyższy dostępny poziom gwarancji serwerowej, który zapewnia dostępność centrów danych na poziomie 99,995%. Ta kategoria serwerowni gwarantuje redundantne połączenia dla zasilania, systemu chłodzenia oraz sieci szkieletowej.
  • Gwarantowane SLA (ang. Service Level Agreement) na poziomie 99,95% – który oznacza, że serwis arena.pl, będzie dostępny dla Użytkowników przynajmniej przez 99,95% czasu w ciągu każdej doby, każdego tygodnia i w skali całego roku.
  • Kontrola dostępu do serwerów i baz danych, która polega na ściśle regulowanych hierarchicznych uprawnieniach dostępu przyznanych wyłącznie dla uprawnionego i zweryfikowanego wąskiego grona pracowników arena.pl, którzy korzystają z autoryzowanych szyfrowanych prywatnych połączeń VPN i odpowiednich certyfikatów SSL w zależności od poziomu swoich uprawnień.

Bezpieczeństwo płatności

Na portalu arena.pl można płacić za zakupy różnymi metodami, takimi jak:

  • płatność przy odbiorze,
  • płatność elektroniczna.

Płatności elektroniczne w serwisie arena.pl realizowane są automatycznie i błyskawicznie – Użytkownik w chwili dokonania zakupu na arena.pl jest przekierowywany do serwisu transakcyjnego i następnie bezpośrednio na stronę swojego banku. Po zalogowaniu się akceptuje on formularz przelewu z odpowiednią kwotą, tytułem i danymi odbiorcy – i potwierdza transakcję zgodnie ze standardem swojego banku (np. tokenem, hasłem jednorazowym, hasłem SMS). Po zaakceptowaniu transakcji środki za zakup w serwisie arena.pl od razu trafiają na konto Sprzedawcy, o czym jest on automatycznie informowany. Cały proces trwa maksymalnie kilka minut. W chwili obecnej płatności w serwisie arena.pl są obsługiwane przez naszego partnera - serwis Przelewy24.pl  (Dialcom24).

Certyfikat bezpieczeństwa SSL

  • Przede wszystkim serwis arena.pl korzysta z odpowiedniego certyfikatu bezpieczeństwa SSL, który zapewnia bezpieczeństwo dla Kupujących i Sprzedających;
  • Certyfikat ten (SSL) jest protokołem sieciowym używanym do bezpiecznych połączeń internetowych i został przyjęty, jako standard szyfrowania na ważniejszych stronach www. Zapewnia on poufność transmisji danych przesyłanych przez Internet, dzięki temu nikt nie jest w stanie “podsłuchać” przesyłanych w sieci haseł, numerów kont bankowych, czy kodów PIN;
  • Dzięki SSL, za każdym razem, gdy Użytkownik loguje się na arena.pl, jego połączenie jest bezpieczne. Potwierdzeniem szyfrowania jest ikona kłódki, znajdująca się obok paska adresu strony internetowej, w oknie przeglądarki – wygląda ona różnie w różnych przeglądarkach i systemach operacyjnych, jednak zawsze powinna być wyraźnie widoczna, a adres strony logowania powinien zaczynać się od “https://” (zamiast “http://);

Indywidualna weryfikacja każdego Sprzedającego przez arena.pl

Bardzo ważne jest dla nas bezpieczeństwo Twoich zakupów, dlatego też przykładamy dużą wagę do doboru Sprzedających. Przed aktywowaniem każdego z nich, weryfikujemy go tak, aby mieć pewność, że jest to wiarygodny partner zarówno dla nas, jak i dla wszystkich Kupujących.

 

Edukacja konsumenta

Bardzo istotną kwestią dla arena.pl jest przestrzeganie praw konsumenta oraz troska o bezpieczeństwo zakupów. Udostępniamy i polecamy materiały na temat bezpiecznych zakupów przez Internet. Zebraliśmy w jednym miejscu informacje o zmianach w ustawodawstwie odnośnie praw Kupującego (POMOC).

Obsługa klienta

Komfort i bezpieczeństwo Twoich zakupów jest są dla nas bardzo istotne, dlatego obsługa klienta arena.pl rozwiąże wszelkie niejasności, dotyczące funkcjonowania serwisu arena.pl.

Zachęcamy do kontaktu przez formularz, który dostępny jest pod tutaj.

Czy ten artykuł był pomocny?
Liczba użytkowników, którzy uważają ten artykuł za przydatny: 1 z 2