Program oceny Sprzedających

Założenia funkcjonowania programu

Program Oceny Sprzedających został stworzony w trosce o bezpieczeństwo transakcji i satysfakcję osób Kupujących. Na arena.pl dbamy o to, aby sytuacje takie jak: niezgodność towaru z opisem, długi czas dostawy towaru, czy też niska jakoś obsługi klienta, nie miały miejsca! Poza dokładną weryfikacją sklepów i aktywacją ich kont, która dokonywana jest przez zespół arena.pl, dajemy Użytkownikom serwisu narzędzia do samodzielnej oceny Sprzedających.

Jednym z narzędzi zapewniających najwyższą, jakość usług jest Program Oceny Sprzedających. Dzięki informacjom otrzymywanym od Użytkowników, weryfikujemy przeprowadzane transakcję i wyróżniamy najlepszych Sprzedających. Kupujący otrzymuje możliwość wystawienia oceny Sprzedającemu w postaci gwiazdek i komentarza słownego, 7 dni po dokonaniu u niego zakupu.

Na karcie Sprzedawcy widoczne są wszystkie oceny, jakie Kupujący wystawili mu po dokonanych transakcjach. Aby sprawdzić, jak Sprzedawcę oceniają Kupujący, można zobaczyć w karcie Produktu lub na karcie Sprzedawcy. Przy nazwie Sklepu widoczne są gwiazdki, które pokazują średnią otrzymanych ocen. Natomiast w karcie Sprzedawcy, w zakładce Opinie o nas, widoczne są wszystkie otrzymane oceny.

opinie_o_nas.png

Program Oceny Sprzedających to:

  • BEZPIECZEŃSTWO – na arena.pl sprzedają tylko pewni i zweryfikowani Sprzedawcy, prowadzący  zarejestrowane firmy. Dodatkowych informacji o Sprzedających dostarczą Ci oceny wystawiane Sprzedającym przez Kupujących. Ocena  podzielona jest na  trzy podkategorie: czas realizacji zamówienia, zgodność produktu z opisem i kontakt ze Sprzedającym. Dzięki temu możesz sprawdzić ocenę Sprzedającego, w każdym w tych obszarów.
  • WIARYGODNOŚĆ – każdy zarejestrowany Użytkownik ma możliwość wystawienia oceny Sprzedającemu, od którego zakupił produkt, co zapewnia transparentność transakcji. Na arena.pl nie ma możliwości wystawiania komentarzy odwetowych. W przypadku niskiej oceny wystawionej Sprzedającemu, arena.pl weryfikuje jej poprawność.
  • MOTYWACJA uświadamiając Sprzedającym, jak ważne jest zadowolenie Kupujących w procesie realizacji zamówienia, motywujemy sklepy do utrzymania jak najwyższej, jakości obsługi i towarów.

Zasady wystawienia komentarzy i ocen

Każda osoba, która zakupiła produkt na arena.pl, jako zalogowany Użytkownik ma możliwość wystawienia oceny Sprzedającemu, u którego dokonała zakupu. Możliwość wystawienia opinii staje się aktywna siódmego dnia po dokonaniu zakupu. Każdą transakcję można oceniać w trzech kategoriach, w skali od 1 do 5 gwiazdek. Kategorie oceny to:

  • czas realizacji zamówienia,      
  • zgodność produktu z opisem,         
  • kontakt ze Sprzedającym.

program_oceny_Sprzedaj_cych.png

Na listingu przedstawiona jest średnia ocena danego Sklepu (są to widoczne gwiazdki przy nazwie Sklepu). Szczegółowe oceny od poszczególnych Kupujących, dostępne są w karcie sprzedającego, w zakładce Opinie o nas. Każdy z Użytkowników może również wystawić komentarz tekstowy do transakcji. Nie jest on obowiązkowy, z wyjątkiem sytuacji, w której Użytkownik oceni daną transakcję w przynajmniej jednej kategorii na dwie gwiazdki lub mniej. Wówczas informacja uzasadniająca jest obowiązkowa. Opinia nie jest publikowana w serwisie, stanowi natomiast cenną informację dla Sprzedającego oraz Administratora arena.pl na temat jakości obsługi i produktu.

moje_zamowienia.png

Oceny na arena.pl są częścią Programu Oceny Sprzedających. Zostały stworzone po to, aby motywować Sprzedawców do utrzymywania najwyższej, jakości towarów i obsługi.

Zachęcamy Kupujących do wystawiania ocen i opinii. Proponujemy, aby w opinii zawarte były informacje dotyczące przebiegu transakcji np.:

  • Czy stan towaru był zgodny z opisem w ofercie?
  • Czy wysyłka odbyła się zgodnie z ustaleniami, przy zachowaniu satysfakcjonującej obsługi?

Opisz swoje zdanie na wyżej wymienione pytania w komentarzu.

Komentarz nie może zawierać wulgaryzmów, treści obscenicznych, pornograficznych lub nawołujących do szerzenia nienawiści, rasizmu, ksenofobii, obraźliwych określeń typu: złodziej, oszust, naciągacz.

Czas na skomentowanie sprzedaży i wystawienie oceny

Użytkownik ma możliwość wystawienia oceny, po upływie 14 dni od dokonania zakupu. Wcześniej ta funkcja jest nieaktywna.

Czy ten artykuł był pomocny?
Liczba użytkowników, którzy uważają ten artykuł za przydatny: 4 z 13