Program oceny Sprzedających

Założenia funkcjonowania programu

Program Oceny Sprzedających został stworzony w trosce o bezpieczeństwo transakcji i satysfakcję osób Kupujących. Na arena.pl dbamy o to, aby sytuacje takie jak: niezgodność towaru z opisem, długi czas dostawy towaru, czy też niska jakoś obsługi klienta, nie miały miejsca! Poza dokładną weryfikacją sklepów i aktywacją ich kont, która dokonywana jest przez zespół arena.pl, dajemy Użytkownikom serwisu narzędzia do samodzielnej oceny Sprzedających.

Jednym z narzędzi zapewniających najwyższą, jakość usług jest Program Oceny Sprzedających. Dzięki informacjom otrzymywanym od Użytkowników, weryfikujemy przeprowadzane transakcję i wyróżniamy najlepszych Sprzedających. Kupujący otrzymuje możliwość wystawienia oceny Sprzedającemu w postaci gwiazdek i komentarza słownego, 7 dni po dokonaniu u niego zakupu.

Na karcie Sprzedawcy widoczne są wszystkie oceny, jakie Kupujący wystawili mu po dokonanych transakcjach. Aby sprawdzić, jak Sprzedawcę oceniają Kupujący, można zobaczyć w karcie Produktu lub na karcie Sprzedawcy. Przy nazwie Sklepu widoczne są gwiazdki, które pokazują średnią otrzymanych ocen. Natomiast w karcie Sprzedawcy, w zakładce Opinie o nas, widoczne są wszystkie otrzymane oceny.

opinie_o_nas.png

Program Oceny Sprzedających to:

  • BEZPIECZEŃSTWO – na arena.pl sprzedają tylko pewni i zweryfikowani Sprzedawcy, prowadzący  zarejestrowane firmy. Dodatkowych informacji o Sprzedających dostarczą Ci oceny wystawiane Sprzedającym przez Kupujących. Ocena  podzielona jest na  trzy podkategorie: czas realizacji zamówienia, zgodność produktu z opisem i kontakt ze Sprzedającym. Dzięki temu możesz sprawdzić ocenę Sprzedającego, w każdym w tych obszarów.
  • WIARYGODNOŚĆ – każdy zarejestrowany Użytkownik ma możliwość wystawienia oceny Sprzedającemu, od którego zakupił produkt, co zapewnia transparentność transakcji. Na arena.pl nie ma możliwości wystawiania komentarzy odwetowych. W przypadku niskiej oceny wystawionej Sprzedającemu, arena.pl weryfikuje jej poprawność.
  • MOTYWACJA uświadamiając Sprzedającym, jak ważne jest zadowolenie Kupujących w procesie realizacji zamówienia, motywujemy sklepy do utrzymania jak najwyższej, jakości obsługi i towarów.

Zasady wystawienia komentarzy i ocen

Każda osoba, która zakupiła produkt na arena.pl, jako zalogowany Użytkownik ma możliwość wystawienia oceny Sprzedającemu, u którego dokonała zakupu. Możliwość wystawienia opinii staje się aktywna siódmego dnia po dokonaniu zakupu. Każdą transakcję można oceniać w trzech kategoriach, w skali od 1 do 5 gwiazdek. Kategorie oceny to:

  • czas realizacji zamówienia,      
  • zgodność produktu z opisem,         
  • kontakt ze Sprzedającym.

program_oceny_Sprzedaj_cych.png

Na listingu przedstawiona jest średnia ocena danego Sklepu (są to widoczne gwiazdki przy nazwie Sklepu). Szczegółowe oceny od poszczególnych Kupujących, dostępne są w karcie sprzedającego, w zakładce Opinie o nas. Każdy z Użytkowników może również wystawić komentarz tekstowy do transakcji. Nie jest on obowiązkowy, z wyjątkiem sytuacji, w której Użytkownik oceni daną transakcję w przynajmniej jednej kategorii na dwie gwiazdki lub mniej. Wówczas informacja uzasadniająca jest obowiązkowa. Opinia nie jest publikowana w serwisie, stanowi natomiast cenną informację dla Sprzedającego oraz Administratora arena.pl na temat jakości obsługi i produktu.

moje_zamowienia.png

Oceny na arena.pl są częścią Programu Oceny Sprzedających. Zostały stworzone po to, aby motywować Sprzedawców do utrzymywania najwyższej, jakości towarów i obsługi.

Zachęcamy Kupujących do wystawiania ocen i opinii. Proponujemy, aby w opinii zawarte były informacje dotyczące przebiegu transakcji np.:

  • Czy stan towaru był zgodny z opisem w ofercie?
  • Czy wysyłka odbyła się zgodnie z ustaleniami, przy zachowaniu satysfakcjonującej obsługi?

Opisz swoje zdanie na wyżej wymienione pytania w komentarzu.

Komentarz nie może zawierać wulgaryzmów, treści obscenicznych, pornograficznych lub nawołujących do szerzenia nienawiści, rasizmu, ksenofobii, obraźliwych określeń typu: złodziej, oszust, naciągacz.

Czas na skomentowanie sprzedaży i wystawienie oceny

Użytkownik ma możliwość wystawienia oceny, po upływie siedmiu dni od dokonania zakupu. Wcześniej ta funkcja jest nieaktywna.