Jak wyróżnić produkt?

Obserwuj

WYRÓŻNIENIE PRODUKTÓW

Serwis arena.pl udostępnił wszystkim Sprzedawcom możliwość wyróżniania swoich ofert. Wszystkie wyróżnienia widoczne są na listingach oraz na miniaturach produktów. Jest to opcja płatna.Cennik wszystkich wyróżnień jest dostępny pod linkiem

Koszt usługi jest dodawany automatycznie do Rachunku Sprzedawcy w momencie potwierdzenia wyboru - akcji tej nie można cofnąć. Sprzedawca nie ma także możliwości wystąpienia o zwrot naliczonej opłaty.

Wyróżnienia widoczne będą dla Kupujących po około 30 minutach od chwili ich aktywowania.

Poniżej została przedstawiona tabela obowiązujących opłat.

WYRÓŻNIENIE CENA (brutto) LICZBA DNI
 Bestseller  1,00 zł  30
 Nowość  1,00 zł  30
 Przedsprzedaż  1,00 zł  30 
 Limitowana edycja  1,00 zł  30 
 Podświetlenie  3,00 zł  30 
 Sekcja promowane  9,99 zł  14


Do dyspozycji Sprzedawców dostępne są następujące opcje:

 • Wyróżnienia w postaci etykiety:
  • Bestseller;
  • Nowość;
  • Przedsprzedaż;
  • Limitowana edycja.

To od Sprzedawcy zależy, jakie etykiety przypisze do poszczególnych produktów. Należy jednak pamiętać, że do każdej oferty można ustawić maksymalnie 2 etykiety na wybranych produktach (pozostałe opcje staną się nieaktywne).

 • Podświetlenie oferty - może łączyć się z etykietami na miniaturkach.

 • Pozycja na listingu (sekcja promowane) - wyróżniony w ten sposób produkt będzie w pierwszej kolejności wyświetlał się na listingach danej kategorii. 

 

Czas trwania wyróżnień:

 • Etykiety - okres wyróżnienia to 30 dni od momentu uruchomienia usługi;
 • Podświetlenie oferty - okres wyróżnienia to 30 dni od momentu uruchomienia usługi
 • Pozycja na listingu - okres wyróżnienia to 14 dni od momentu uruchomienia usługi.

Jak wyróżnić swoją ofertę?

Wszystkie zmiany związane z promowaniem produktów należy dokonywać w Panelu Sprzedawcy. Sprzedający ma następujące możliwości:

 • wyróżnić każdy produkt osobno, pojedynczo;
 • wyróżnić grupę ofert (stosując do wszystkich wybranych ofert takie same oznaczenia promocyjne).

Wyróżnianie pojedynczego produktu

Aby wyróżnić 1 produkt należy wejść w Produkty / Zarządzaj i przy wybranym produkcie wcisnąć przycisk Wyróżnij produkt znajdujący się po prawej stronie tabeli. Następnie otworzy się strona, na której będą wyświetlone możliwe opcje wyróżnień. Po wybraniu odpowiednich oznaczeń należy zapisać zmiany.

Sprzedający na tej karcie ma możliwość sprawdzenia, który produkt wybrał do wyróżnienia - jest on widoczny na dole strony. Dodatkowo na górze karty system wskazuje ilość produktów wybranych do wyróżnienia (czerwony prostokąt na zdjęciu poniżej).

Pamiętaj! Zapisanie zmian spowoduje automatyczne naliczenie opłat zgodnie z cennikiem.

Wyróżnianie grup produktów

Sprzedawca ma także możliwość wyróżnienia wybranej przez siebie grupy produktów. W tym celu należy wybrać zakładkę Produkty / Zarządzaj i zaznaczyć wybrane checkboxy (z lewej strony tabeli). Następnie Sprzedawca na dole strony z listy Akcje powinien wybrać opcję: Wyróżnij (widoczne - zaznaczone). Sprzedający może maksymalnie jednorazowo oznaczyć do 25 produktów (należy w tym celu skorzystać z opcji Zaznacz widoczne).

Po wybraniu odpowiednich opcji wyróżnienia produktów i po ich zatwierdzeniu wybrane oferty zostaną oznaczone, a konto Sprzedawcy zostaje obciążone automatycznie kosztami operacji - zgodnie z cennikiem. W zakładce Finanse / Rachunek wyszczególnione zostaną osobno wszystkie oznaczone produkty (np. jeśli Sprzedawca wybrał 20 produktów i je oznaczył, w zakładce Rachunek widoczne będzie 20 osobnych pozycji, każda na łączną kwotę wybranych wyróżnień dla danego produktu).

Raz zatwierdzonego wyróżnienia nie można anulować.


Sprzedawca na tej karcie ma możliwość sprawdzenia, ile i jakie produkty wybrał do wyróżnienia. Na górze strony widoczna jest ilość wybranych produktów, a na dole lista produktów.

WYRÓŻNIENIE PRODUKTÓW ZA POMOCĄ BANERÓW

Sprzedawca ma także możliwość wypromowania swojej oferty za pomocą różnego rodzaju banerów. W tym celu, należy skontaktować się z zespołem arena.pl na adres e-mail: marketing@arena.pl

Poniżej został przedstawiony cennik banerów w serwisie arena.pl

CZAS STRONA GŁÓWNA NIERUCHOMY BOX MARKETINGOWY NA STRONIE GŁÓWNEJ STRONA KATEGORII
Dzień emisji 200,00 zł 150,00 zł 150,00 zł
Tydzień emisji 1000,00 zł 700,00 zł 700,00 zł
Miesiąc emisji 3000,00 zł 2100,00 zł 2100,00 zł

Do dyspozycji Sprzedawców dostępne są następujące opcje banerów:

 • na stronie głównej kategorii - znajduje się po lewej stronie ekranu. Jest największym dostępnym banerem, widocznym od razu po wejściu na stronę główną. Po kliknięciu na przycisk Więcej Kupujący przekierowany zostanie do promowanej oferty Sprzedawcy;

 • nieruchomy box marketingowy na stronie głównej - znajduje się na stronie głównej arena.pl, obok baneru ruchomego, po jego prawej stronie. Jest to baner statyczny. W chwili kliknięcia przez Kupującego opcji Więcej zostanie on przekierowany do oferty promowanej przez Sprzedawcę;

 • na stronie kategorii - baner ten usytuowany jest w odpowiedniej dla Sprzedającego kategorii. Do wyboru są następujące kategorie: Dom i ogród, Dziecko, Elektronika, Kultura, Pielęgnacja i zdrowie, Moda, Motoryzacja, Sport i turystyka. Jest to baner ruchomy.